Yhteystiedot

Satateräs Oy
Meijeritie 1, 29810 Siikainen
Vaihde 02 5501 200

info@satateras.fi

Sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@satateras.fi

Hallinto

Toimitusjohtaja
Juha Paukkunen
0400 684 698
juha.paukkunen@satateras.fi

Konttoristi
Raija Aarnisaari
02 5501 200
raija.aarnisaari@satateras.fi

Siikaisten Tehdas

Ari Kotiranta
0400 122 983
ari.kotiranta@satateras.fi

Juha Paukkunen
0400 684 698
juha.paukkunen@satateras.fi

Keravan konttori

Hannu Poutiainen
09 2586 9950 / 040 552 6571
hannu.poutiainen@satateras.fi

Salon Konttori

Juha Salminen
040 720 7272
juha.salminen@satateras.fi

Lappeenranta

Petri Lindman
Nosto- ja Siirtolaite Oy
040 591 5098
petri.lindman@nosto-jasiirtolaite.fi

Tuotantopäällikkö
Juha Tuuliniemi
0400 727 921
juha.tuuliniemi@satateras.fi

Työnjohtaja
Henry Altis
0500 187 997
henry.altis@satateras.fi

Suunnittelija
Jyri Holappa
050 303 8020
jyri.holappa@satateras.fi

Ostopäällikkö
Erkki Lähteenmäki
040 556 7937
erkki.lahteenmaki@satateras.fi

Suunnittelija/Tuotanto Ins.
Tuomas Lähteenmäki
045 674 0984
tuomas.lahteenmaki@satateras.fi

Tuotantopäällikkö
Juha Tuuliniemi
0400 727 921

Nosturisähköasentaja, nosturitarkastaja, nosturisähköasiantuntija
Sami Sengström
0400 722 373

Nosturiasentaja, nosturitarkastaja
Tapani Harju
0400 727 789

Nosturiasentaja, nosturitarkastaja
Juha Lehtimäki
040 559 8885

Varaosat
Erkki Lähteenmäki
040 556 7937

Varaosakeskus
Ma – Pe 08:00 – 16:00
Puh. 02 5501 200
varaosat@satateras.fi

Sähköpostit:
info@satateras.fi
etunimi.sukunimi@satateras.fi

Huoltopäällikkö, nosturitarkastaja

Petteri Kumpulainen
050 562 9180

Sähköpostit:
info@satateras.fi
etunimi.sukunimi@satateras.fi

Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Tapio Havusela
043 216 0353
NDT tarkastukset

Savo
Pohjois-Karjala
Keski-Suomi

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Teemu Latumäki
050 596 9850

Keski- ja Pohjois-Pohjanmaa/ Kainuu

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Juha Säikkälä
040 169 6272

Keski- ja Pohjois-Pohjanmaa/ Kainuu

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Marko Polus
050 575 4576

Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Suomi

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Jari Strömsund
050 309 5169
Henkilönostin tarkastukset

Satakunta, Varsinais-Suomi ja Pirkanmaa

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Tapio Kannisto
050 575 1784

Keski- ja Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Suomi

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Pyry Entonen
040 720 2033
NDT ja  henkilönostintarkastukset

Pohjois-Pohjanmaa, Lappi

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Ismo Kaarne
043 216 0269
Radiohuollot

Satateräs Oy - Satateras

Satateräs Oy – Satateras


Myynti / pyydä tarjous

Ari Kotiranta - 0400 122 983
ari.kotiranta@satateras.fi

Hannu Poutiainen - 040 552 6571
hannu.poutiainen@satateras.fi

Juha Salminen - 040 720 7272
juha.salminen@satateras.fi

Petri Lindman - 040 591 5098
petri.lindman@nosto-jasiirtolaite.fi

Pyydä tarjous lomakkeella:
» Avaa tarjouspyyntöomake


» Yhteystiedot
Scroll Up