Yhteystiedot

Satateräs Oy
Meijeritie 1, 29810 Siikainen

Vaihde 02 5501 200

info@satateras.fi

Sähköpostiosoitteet:
etunimi.sukunimi@satateras.fi

Hallinto

Toimitusjohtaja
Juha Paukkunen
0400 684 698
juha.paukkunen@satateras.fi

Konttoripäällikkö
Jesse Perämaa
0400 803 756
jesse.peramaa@satateras.fi

Siikainen

Ari Kotiranta
0400 122 983
ari.kotiranta@satateras.fi

Jesse Laine
050 460 1464
jesse.laine@satateras.fi

Juha Paukkunen
0400 684 698
juha.paukkunen@satateras.fi

Salo

Juha Salminen
040 720 7272
juha.salminen@satateras.fi

Oulu

Mikko Isometsä
040 536 8700
mikko.isometsa@satateras.fi

Lappeenranta

Petri Lindman
NSL-Nostolaite Oy
040 591 5098
petri.lindman@nslnostolaite.fi

Nosturimodernisaatiot

Mikko Isometsä
040 536 8700
mikko.isometsa@satateras.fi

Tuotantopäällikkö
Juha Tuuliniemi
0400 727 921
juha.tuuliniemi@satateras.fi

Työnjohtaja
Henry Altis
0500 187 997
henry.altis@satateras.fi

Suunnittelija
Jyri Holappa
050 303 8020
jyri.holappa@satateras.fi

Ostopäällikkö
Erkki Lähteenmäki
040 556 7937
erkki.lahteenmaki@satateras.fi

Suunnittelija/Tuotanto Ins.
Tuomas Lähteenmäki
045 674 0984
tuomas.lahteenmaki@satateras.fi

Suunnittelija
Sami Siekkinen
050 476 2411
sami.siekkinen@satateras.fi

Tuotantopäällikkö
Juha Tuuliniemi
0400 727 921
juha.tuuliniemi@satateras.fi

Nosturisähköasentaja, nosturitarkastaja, nosturisähköasiantuntija
Sami Sengström
0400 722 373
sami.sengstrom@satateras.fi

Varaosat
Erkki Lähteenmäki
040 556 7937
erkki.lahteenmaki@satateras.fi

Varaosakeskus
Ma-Pe 08:00-16:00
varaosat@satateras.fi
02 5501 200

Huoltopäällikkö, nosturitarkastaja

Petteri Kumpulainen
050 562 9180

Sähköpostit:
info@satateras.fi
etunimi.sukunimi@satateras.fi

Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Tapio Havusela
043 216 0353
NDT -tarkastukset

Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Suomi

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Jari Strömsund
050 309 5169
Henkilönostintarkastukset

Etelä-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Keski-Suomi

Huoltoasentaja
Jere Strömsund
040 148 2464

Satakunta, Varsinais-Suomi ja Pirkanmaa

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Tapio Kannisto
050 575 1784

Keski- ja Pohjois-Pohjanmaa/ Kainuu

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Juha Säikkälä
040 169 6272

Keski- ja Pohjois-Pohjanmaa, Keski-Suomi

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Pyry Entonen
040 720 2033
NDT- ja henkilönostintarkastukset

Pohjois-Pohjanmaa, Lappi

Huoltoasentaja, nosturitarkastaja
Ismo Kaarne
043 216 0269
Radiohuollot

Satateräs Oy - Satateras

Satateräs Oy – Satateras